Павлоградський район
www.pavl.dp.gov.ua


Лютий 2017 року – робочий місяць районної ради.

Підводячи підсумки роботи керівництва районної ради, виконавчого апарату та депутатського корпусу за минулий місяць слід відзначити, що основна робота була спрямована на підготовку та проведення 21 лютого одинадцятої сесії районної ради, на якій було розглянуто 16 питань, основні з них:
- звіт голови районної ради;
- звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік;
- звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку Павлоградського району за 2016 рік;
- інші питання (матеріали сесії висвітлювались в попередніх номерах газети).
Одним з питань сесії було розгляд усного депутатського запиту депутата районної ради Кондрачука І.В. „Про повернення КЗОЗ „Павлоградська районна лікарня“ ДОР“ до комунальної власності Павлоградського району“. З даного питання було прийнято рішення відкласти розгляд цього питання до моменту визначення статусу Павлоградської центральної районної лікарні в межах госпітального округу, який буде створено в нашому регіоні.

Проведенню сесії передувала об’ємна робота з підготовки та проведенню засідань шести постійних комісій. Засідання проведено в період з 14 до 21 лютого 2017 року. На них розглянуто 35 питань, 13 з яких в порядку контролю.
17 лютого на засіданні постійної комісії районної ради з питань енергозбереження, будівництва, транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства та благоустрою (голова постійної комісії Ібрагімов Д.М.) заслухано питання „Про підсумки роботи тимчасової комісії районної ради з вивчення питання збору та вивезенню побутових відходів на території району“. За підсумками роботи тимчасової комісії прийнято рішення:
1. Рекомендувати сільським радам при наданні послуг із збирання та вивезення ТПВ не використовувати сміттєві баки, а в разі використання, забезпечити чітке дотримання санітарних, екологічних та інших вимог діючого законодавства та врахувати вимоги місцевого населення.
2. Рекомендувати районній держаній адміністрації:
підготувати та внести на розгляд сесії районної ради зміни та доповнення до Програми соціально-економічного та культурного розвитку Павлоградського району на 2017 рік (далі – Програма), а саме:
розділ 4 „Безпека життєдіяльності“ доповнити пунктом:
ліквідація стихійних сміттєзвалищ за межами населених пунктів Павлоградського району;
створити громадську районну інспекцію з благоустрою, містобудування та екології із залучення до її роботи громадських інспекторів.
3. Рекомендувати Павлоградському районному КП „ПМК-90“ та Павлоградському районному КП „ППМК“ взяти участь у конкурсах, які оголошені територіальними громадами району, з надання послуг зі збирання, вивезення, сортування та утилізації ТПВ.
4. Заслухати інформацію про хід виконання Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у субрегіоні „Західний Донбас“ та дорожньої карти з її впровадження на наступному засіданні постійної комісії.

Важливим було спільне засідання постійних комісій районної ради з питань планування бюджету, фінансів, управління спільною власністю територіальних громад (голова постійної комісії Кондрачук В.В.) та з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення, торгівлі та побутового обслуговування (голова постійної комісії Мирошниченко С.О.), на якому було заслухано звіти головного лікаря КЗОЗ „Павлоградська центральна районна лікарня“ ДОР“ Коцаренка С.Л. та головного лікаря КЗОЗ „Павлоградський районний центр первинної медико-санітарної допомоги“ Смеловської Л.В. про надання медичних послуг жителям району та ефективне використання бюджетних коштів у 2016 році.

В роботі комісії взяли участь: Гримайло Н.В. – голова районної ради, Максимчук С.Є. – голова райдержадміністрації, депутат районної ради, Петренко Л.Я. – заступник голови районної ради, Біловол В.Г. – начальник фінансового управління райдержадміністрації, члени постійних комісій: Букрєєва С.О., Ентов І.І., Спичак А.М., Кондрачук І.В., Корчевський М.І., Савенко М.І., Соболь Н.В., Новікова О.Б., медичні працівники, а також депутати районної ради Костенко А.П., Наконечний А.В. Латоша О.П., Чорний І.М.

Звіти головних лікарів Коцаренка С.Л. та Смеловської Л.В взято до відома. Доручено начальнику фінансового управління райдержадміністрації Біловолу В.Г. спільно з головними лікарями надати на наступне засідання постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління спільною власністю територіальних громад розрахунки оптимізації використання фінансових ресурсів на утримання закладів охорони здоров’я у 2017 році.

Протягом місяця в районі продовжувалась робота щодо проведення реформи з децентралізації влади та об’єднання громад. Щотижнево працювала робоча група. З даного питання було проведено нараду-семінар за участю членів робочої групи Дніпропетровської обласної державної адміністрації Тертишної О.А. та Мельникової О.В.

На нараду були запрошені сільські голови, депутати районної ради та сільських рад, керівники комунальних закладів району. Присутні ще раз змогли переконатись в перевагах об’єднання громад, підтримці ОТГ з боку держави, а також кожен присутній зміг задати питання та отримати ґрунтовну відповідь від фахівців.

09 лютого за ініціативи голови районної ради Гримайло Н.В. було проведено виїзний семінар сільських голів до Богданівської ОТГ. Учасників семінару гостинно зустрічали сільський голова Грищенко О.Г. та його заступники Безкровний С.П. та Садовський В.М., секретар сільської ради Тарасенко О.В., головний бухгалтер Біляєва Г.В. Господарі коротко розповіли чого змогла досягти за один рік Богданівська ОТГ, поділились своїми планами на майбутнє, надали дієві поради щодо перших кроків об’єднання громад, а також відповіли на всі запитання. що цікавили присутніх, а саме: бюджет громади та його використання; надання адміністративних послуг населенню; обов’язки старост сіл; вирішення основних питань розвитку сіл.


Протягом місяця сільські ради проводили громадські обговорення з питання об’єднання, приймали відповідні рішення на своїх сесіях. Як результат цієї роботи в кінці лютого до Дніпропетровської облдержадміністрації було направлено пакети документів щодо об’єднання Троїцької та Привовчанської сільських рад в Троїцьку ОТГ з центром в с. Троїцьке, а також Межиріцької, Булахівської та Карабинівської сільських рад в Межиріцьку ОТГ з центром в с. Межиріч. Наразі чекаємо висновків робочої групи Дніпропетровської облдержадміністрації.

В селах району протягом місяця проводились „Сільські вечорниці“ в рамках ХХV районного фестивалю під керівництвом депутата районної ради, директора КЗК „Павлоградський районний культурно-дозвільницький центр“ Шаповала А.М. У відкритті цього фестивалю в с. Троїцьке взяла участь голова районної ради Гримайло Н.В. Виступи аматорських колективів, виставки народних умільців, частування українськими стравами, народні гуляння особливо були цікавими в селах Межиріч, В’язівок, Булахівка, Карабинівка. В проведенні цих заходів взяла участь заступник голови районної ради Петренко Л.Я.

У виконавчому апараті районної ради ведеться робота та контролюються питання:
- узагальнення та контроль пропозицій депутатів районної ради та інших осіб, що були порушені на засіданнях постійних комісій та на пленарних засіданнях районної ради;
- підготовка інформації щодо ефективного використання майна спільної власності територіальних громад району на наявність правовстановлюючих документів на будівлі та актів на земельні ділянки під об’єктами комунальної власності; узагальнення зібраних матеріалів;
- на контролі подання електронних декларацій працівниками органів місцевого самоврядування та депутатами Павлоградської районної ради;
- участь в обласному конкурсі проектів і програм розвитку місцевого самоврядування комунальних закладів районної ради та сільських рад;
- районною радою спільно з проектом „Сприяння децентралізації у Східній та центральній Україні“ розроблено Положення про конкурс творчості для дітей та молоді „Єдина громада“, яке затверджене розпорядженням голови Павлоградської районної ради від 08 лютого 2017 року № 4-Р та оголошено конкурс на сайті Павлоградського району. Засідання експертного комітету конкурсу творчості для дітей та молоді „Єдина громада“ по підведенню підсумків та визначенню переможців відбудеться 14 березня 2017 року у великій залі районної ради;
- на контролі навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування в ДРІДУ НАДУ;
- розпочато підготовку до наступної квітневої сесії Павлоградської районної ради.