Версія для друку
Написати листа
Звіт голови Павлоградської районної ради ПАВЛОВА ДМИТРА МИКОЛАЙОВИЧА про діяльність у 2021-2022 рр.
01 грудня 2022 року завершився черговий, вже 2-ий рік спільної роботи депутатів Павлоградської районної ради VIII скликання, а для мене особисто – черговий рік діяльності на посаді голови районної ради.
Наше скликання стало першим після з одного боку адміністративно-територіальної реформи і охопило 7 територіальних громад, включивши не тільки традиційні межі району, а й додатково – міста Павлоград, Тернівка і населені пункти колишнього Юр’ївського району. А з іншого боку – першим після реформи децентралізації, коли повноваження органів місцевого самоврядування зазнали суттєвих змін, а основні податкові надходження були направлені саме в місцеві бюджети міст, сіл та селищ з передачею їм відповідних комунальних закладів і видатків.
Разом з тим районна рада, як орган місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад району, продовжує виконувати повноваження, визначені Конституцією та передусім законом „Про місцеве самоврядування в Україні“. І пишаюсь тим, що я особисто, працівники виконавчого апарату ради і районний депутатський корпус у цілому, як то кажуть, не відсиджувались в цей час по кабінетах, а знаходили напрямки і реалізовували ефективну діяльність спільно з керівниками та депутатами місцевих рад міст, сіл та селища, районною державною адміністрацією, благодійними та громадськими організаціями, установами та підприємствами Павлоградщини.
При цьому 2022 рік назавжди залишиться роком, коли вранці 24 лютого збройні сили російської федерації, вже нічим не прикриваючись і не ховаючись під масками, розпочали інтенсивні обстріли мирних міст і масштабне вторгнення до України. В цей день історія України, самої росії та усього світу розділилася на До та Після.
І тут не дивлячись на моє щире небажання згадувати сьогодні політичні аспекти, вважаю що буде доречним нагадати всім як в день обрання мене головою районної ради ще в 2020 році я запропонував депутатам відійти від політичного партійного розподілу та розбрату, а всім разом стати партією, а ще краще – просто командою Павлоградського району.
Впевнений, що ці 2 роки показали правильність тієї позиції, а всі депутати Павлоградської районної ради VIII скликання успішно склали іспит і підтвердили, що стоять на державницьких позиціях захисту суверенітету та територіальної цілісності рідної України. На сесіях в березні і квітні депутати районної ради одноголосно затвердили Заяву про засудження збройної агресії росії проти України та недопущення порушення територіальної цілісності та суверенітету України та Звернення щодо закриття повітряного простору над Україною. І таку політичну, а по суті громадянську єдність депутатів Павлоградської районної ради – я б назвав першою характеристикою діяльності в цьому році.
Друге, на чому слід зробити наголос – основним акцентом в практичній роботі районної ради і мене особисто в 2022 році став гуманітарний напрямок і в першу чергу – це налагодження співробітництва і організація ефективної спільної діяльності місцевого самоврядування Павлоградського району з благодійними та громадськими організаціями, а також з місіями міжнародних організацій в Україні в умовах великої кількості внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток в нашому районі. Сьогодні на Павлоградщині таких осіб залишається більше 19 тисяч, в тому числі більше 4,5 тисяч дітей.
Мною було ініційовано, а головою райдержадміністрації підтримано створення Координаційного центру та оперативної Платформи в месенджері WhatsApp з питань гуманітарної допомоги в районі, до якого увійшли окремі голови громад, їх заступники чи безпосередньо відповідальні фахівці за цей напрямок роботи.
Дійсно, кожна окрема громада в постійному режимі проводила і проводить пошук партнерів серед громадських і благодійних організацій, але нашим завданням стало з однієї сторони полегшити налагодження такого пошуку, а з іншої – не допускати випадків, коли в одній з громад району, наприклад в містах люди отримують допомогу від благодійників, в той час коли в сільських чи селищній громаді ця організація не розгорнула свою діяльність. Наприклад так сталося в червні з місією World Central Kitchen, яка з початку включила до партнерів лише міста Павлоград і Тернівка, але після мого аргументованого втручання саме районна рада взяла на себе загальну координацію надання продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб від цієї місії по всім сільським і селищній громадам району. Протягом літа приблизно кожні 2 тижні внутрішньо переміщені особи в усіх громадах району отримували продуктові набори загальною вагою 12-15 кг від місії World Central Kitchen, в тому числі більше тисячі родин з сіл та селища району. Усього за цей період в сільських та селищній громадах було роздано більше 8 тисяч таких продуктових наборів.
Крім того, ще з березня розпочалась передача громадам різної гуманітарної допомоги, зокрема одягу, для переселенців від Благодійного фонду „Горєніє“, в подальшому було долучено Благодійний фонд „Реалізації ідей“ з допомогою в формі гігієнічних наборів та інші волонтерські і благодійні організації.
Також на початку квітня з метою оперативного початку діяльності Польового офісу Управління верховного комісара у справах біженців ООН (УВКБ ООН) в Павлоградському районі мною ініційована і проведена за участі голови райдержадміністрації спільна нарада представників Польового офісу і територіальних громад району не тільки з питань передачі гуманітарної допомоги для переміщених осіб, а й організації їм відповідних виплат від ООН. В той день також розпочалось знайомство і партнерство громад з Гуманітарним центром „Проліска – Дніпро“. Ця робота продовжується і сьогодні, вже за участі відповідного партнера УВКБ ООН – Благодійної організації „Право на захист“.
Хочу окремо відзначити партнерство з Благодійним фондом „Рішучі серця“, з яким наприклад минулої п’ятниці ми були в Юр’ївській громаді, де надали допомогу в вигляді продуктових і гігієнічних наборів людям похилого віку та сім’ям з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб. Раніше таку допомогу отримали в селах Богданівка, Булахівка та Карабинівка, В'язівок і Кочережки. Ця робота продовжується і надалі.
Важливим кроком, особливо після завершення роботи місії World Central Kitchen в районі, стало налагодження співробітництва громад із СпівДія Хаб – Дніпро, яке мені вдалось ініціювати і оперативно провести через давніх колег з Молодіжного центру Дніпра. З початку листопада практично кожного тижня громади району окрім міста Павлограда (за умовами програми) отримують більше 4 тисяч продуктових наборів в формі хліба та консерви для подальшої передачі соціально-незахищеним верствам населення, при цьому слід окремо підкреслити, що ця допомога не тільки для внутрішньо-переміщених осіб, а й нужденним з числа мешканців громад. Це допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Крім того в травні я представив успішний досвід Павлоградського району щодо співпраці органів місцевого самоврядування всіх рівнів в умовах воєнного стану на засіданні профільного підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Впевнений, що також важливим рішенням цього року стало прийняття з обласної комунальної власності та створення ще одного районного комунального підприємства – „Медичної профілактичної дезінфекції“. Дякую за Вашу підтримку і тепер актуальним завданням стало покращення даного напрямку в районі.
На превеликий жаль в цьому році депутатський корпус районної ради поніс непоправну втрату – після важкої хвороби, що наздогнала його на передовій, помер наш колега Євгеній Володимирович НОВІКОВ.
У звітному періоді з 1 грудня 2021 року по 1 грудня 2022 року проведено 5 сесії, на яких розглянуто 30 питань та ухвалено відповідна кількість рішень. З початку 8 скликання сьогодні ми проводимо 14 сесію, на якій буде розглянуто ще 14 питань порядку денного сесії.
Всього на засіданнях постійних комісій розглянуто 61 питання, із них питання депутатської діяльності та етики, Регламенту становлять 17, бюджету – 13, комунальної власності – 9, соціально-економічного розвитку – 7, надзвичайних ситуацій та екології, законності та соціальної сфери по 5 питань.
У звітному періоді до районної ради надійшло 145 листів, інформаційних запитів, заяв, пропозицій та телефонограм, що потребували вивчення, вирішення та надання кваліфікованої, і в більшості випадків, термінової відповіді. Кількість вихідних інформацій разом із телефонограмами становить 204 документів. За цей період було прийнято 50 розпоряджень голови районної ради, що стосуються основної діяльності ради та кадрових питань, які пізніше були затверджені рішеннями на сесіях.
На завершення говорю щирі слова вдячності всім колегам – депутатам районної ради за співробітництво і спільну роботу. Відзначу окремо сьогодні важливість допомоги, яку з самого початку відкритої військової агресії росії надають підрозділам територіальної оборони та збройним силам України, вимушеним переселенцям наші колеги депутати, які очолюють фермерські господарства району – це Сергій Кондрачук, Леонід Гудожник та Іван Чорний. Також вдячний депутатам, хто системно і за власний рахунок надають допомогу людям, які знайшли прихисток на Павлоградщині та й хлопцям на фронті – це Микола Пономарчук, Джаліль Ібрагімов, Павло Корнета, В’ячеслав Севостьянов, Олексій Мельник, Денис Слібченко та інші. Велику додаткову роботу в нинішніх умовах роблять і депутати з числа керівників комунальних закладів – це Микола Шума, Тетяна Олійник, Юрій Борисенко, Ніна Житнік, Тетяна Єрмішкіна та інші. Кожен з депутатів районної ради не був стороннім спостерігачем, а навпаки в рамках можливостей надає допомогу і підтримку тим, хто її потребує найбільше. Всім велике і щире дякую.
Також вдячний за ефективне співробітництво, взаємоповагу та підтримку голові районної державної адміністрації Сергію Рублевському та всім працівникам адміністрації, а також вдячний міським головам та головам громад району, депутатам Дніпропетровської обласної ради та депутатам місцевих рад за співробітництво. Окремо висловлю вдячність Павлоградському міському голові Анатолію Вершині, сільським головам Олексію Грищенку та Віталію Кривошею, депутатам цих місцевих рад за виділення субвенції районному бюджету для недопущення заборгованості з комунальних послуг, а також нашим двом чарівним колегам депутатам, які приклали значних зусиль для успішності цієї допомоги – це Ольга Біловол і Раїса Роїк.
Також вдячний своїй найближчій команді з апарату районної ради – Лідії Петренко, Людмилі Приходько та Людмилі Сидоренко.
Голова районної ради Д.ПАВЛОВ
Версія для друку
Написати листа
|