Павлоградський район
www.pavl.dp.gov.ua


Сорочинський ярмарок – найбільше всенародне дійство в Україні, яке триває протягом тижня в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. Це історична пам’ятка ярмаркової України, нематеріальна культурна спадщина, яка прославлена в однойменному творі Миколи Гоголя на весь світ.

З давніх –давен в Україні збиралися великі торги-ярмарки. Безліч літератури присвячено розповідям про ярмаркову торгівлю, ярмаркові веселощі і розваги. Вони увібрали всю специфіку народу, його неповторні звичаї і традиції, побут і вірування, всю повноту життя. Звичайна купівля-продаж товарів перетворювалася на справжнє свято. Ярмарки були найулюбленішою подією в одноманітному житті український селян.

На українських ярмарках народилися нові мистецькі жанри: вертеп; інтермедія; балаган, репертуар яких складався з примітивних п’єс героїчного, сатиричного та побутового характеру, а також пантомім, інтермедій, співів, танців, тощо. Не дарма ж говорять, що кожен українець повинен побувати на Сорочинцях !

Вже стала традиційною подорож народного хору ім. С. Кулика на Сорочинський ярмарок. В цьому році хор теж відвідав ювілейний двадцятий Національний Сорочинський ярмарок, де був нагороджений грамотами та подарунками.

Побувавши в « Серці України» ( як ще називають Полтавську область) , ми набралися святкових, позитивних вражень, емоційного творчого піднесення, національної гордості на весь рік.

За цю вражаючу поїздку щиро дякують учасники хору та працівники будинку культури нашим спонсорам: Кондрачуку Віктору Васильовичу керівнику ФГ «Шторм» та Чорному Максиму Івановичу керівнику ФГ «Максимум – 2007». Бажають їм і їхнім сім’ям та колективам всіляких успіхів та вітають зі святом Незалежності України!

Стаття художнього керівника Богуславського будинку культури Ковальової Лариси Григорівни