www.pavl.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Павлоградський район >> Новини
«Бібліотечне краєзнавство у системі збереження культурної спадщини краю»
Версія для друку Написати листа
В світ прекрасного краєвиду Павлоградщини поринули працівники сільських бібліотек нашого району та Павлоградської районної бібліотеки , які зібралися 13 травня на виїзний районний семінар «Бібліотечне краєзнавство у системі збереження культурної спадщини краю», організований завдяки директору КЗК «Павлоградська районна бібліотека» Амірханової Л.О. Гостинно зустріла наших працівників В`язівоцька земля, історія якої починається з 1775 років, а саме храм Святого Миколая , який є справжньою перлиною не тільки села, а й усієї Дніпропетровщини зі сторічним минулим. Далі, з метою вшанування пам'яті та покладання квітів відвідали Меморіальний комплекс, який був побудован в 1985 році та присвячений пам'яті загиблих односельців в роки Другої світової війни.

Приємною несподіванкою для всіх стало, що під дахом В`язівоцького сільського будинку культури розташувався народний музей з сучасним обладнанням, проект якого нам люб`язно продемонструвала завідувач музею А.І.Гончаренко. На даний час реконструкція музею ще продовжується. Окрім того, вона поділилася планами на майбутнє.
Також, бібліотечні працівники завітали до В`язівоцької сільської бібліотеки, завідуюча якої Скиба З.В, поділилася своїм досвідом в роботі, а колеги змогли наглядно оцінити перспективи розвитку сучасного стану бібліотеки, бо велику увагу щодо процвітання культури приділяють староста В`язівоцької сільської ради С.В.Бондаренко та Вербківська ОТГ під керівництвом Холоденко Л.Ф., в склад якої і входить с.с.В`язівок, Кочережки.
Славетна Кочережківська земля стала для нас слідуючою пізнавльною зупинкою, бо зустріч з прекрасним завжди випромінює хвилю емоцій, так як бібліотекарі мали змогу покласти квіти до пам’ятника Великого Кобзаря - Т.Г.Шевченка. Завдяки скульптору Дубовому А.Т., який був присутній на зустрічи, його майстерності, таланту - погруддя Шевченка отримало друге життя. Невеличкий екскурс для всіх присутніх зробили завідуюча Кочережківською сільською бібліотекою Кравченко Н.П.,та бібліотекар Олійник С.І. які розповіли про майбутні плани, щодо оновлення бібліотеки, яка зараз знаходиться, як і Народний Дім в стані капітального ремонту. Покладання квітів біля історичної пам`ятки-Меморіального комплексу загиблим односельцям та воїнам-визволителям завершила перебування у селі Кочережки - бо нас далі очікувало знайомство з визначними місцями села Булахівка.
Місцевість, де розташована Булахівка, має давню історію. Академік Д. І. Яворницький в 1924 році досліджував тут кургани катакомбної культури бронзової доби (II тис. до н. е.). В курганах знайдено глиняний ліпний посуд, прикрашений шнуровим орнаментом, крем'яні вістря стріл, кам'яні сокири, бронзові прикраси.
На сьогоднішній день село Булахівка являється одним з найкращих та мальовничих місць Павлоградського району, в якому знаходиться Свято-Миколаївська церква, історія якої починається з квітня 2011 року.
Відвідування та покладання квітів до Меморіального комлексу, відвідування Булахівського сільського будинку культури (завдяки керівництву Павлоградського району та сільської ради там проводяться ремонтні роботи) вразило присутніх. Завітали і до гостинної Булахівської сільської бібліотеки, яку очолює завідуюча Воловик Н.М. Вона розповіла своїм колегам, які проходять заходи в бібліотеці, як залучає користувачів до бібліотеки, поділилася планами на майбутнє. І взагалі, коли затишна, позитвно-емоційна атмосфера панує навколо, то і у самого виникає бажання творити щось краще.
На такій позитивний хвилі ми перейшли до обідньої перереви, де дружньо відвідали місцеве кафе «Шанс». Бібліотекарі мали змогу не тільки посмакувати чарівні блюда, а і поспілкуватися.
За вагомий внесок у розвиток бібліотечної сфери та самовіддану працю всі бібліотечні працівники були нагорджені подяками від директора Павлоградської районної бібліотеки. Завершився наш виїзний районний семінар у с.Межиріч, де відвідали пам`ятку археології-Мавринський майдан, про його історичні, археологічні дослідження та таємниці розповіла завідуюча Межиріцькою сільською бібліотекою Гаюн Л.Г.
Але час нагадував, що треба вже прощатися, роз`їджатися по домівках. Сподіваємося на те, що така мить залишеться в нашої пам'яті та фото надовго, а ми будемо ждати нової зустрічі, бо тільки всі разом ми дійсно «велика сім`я бібліотекарів»




Провідний методист
КЗК «Павлоградська районна бібліотека» О.П.Капелюха
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор