www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 29 квітня 2025 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Районна рада
Регламент Синельниківської районної ради VІ скликання
Версія для друку Написати листа

Додаток
до рішення районної ради
№ 9-2/ VІ від 26.10.2010 р.


РЕГЛАМЕНТ
Синельниківської районної ради
VІ скликання

Розділ І. Загальні положення

Стаття 1. Порядок діяльності Синельниківської районної ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами України і цим Регламентом.

Стаття 2. Регламент Синельниківської районної ради VІ скликання (далі – Регламент) встановлює порядок підготовки, скликання і проведення сесій ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради, формування органів ради, визначає порядок здійснення контрольних функцій, інших видів діяльності ради відповідно до її повноважень, встановлених Конституцією України та законами України.

Стаття 3. У випадках прийняття законодавчих актів, унаслідок чого виникне неузгодженість окремих положень Регламенту з чинним законодавством, на черговій сесії повинні бути внесені відповідні зміни й доповнення до Регламенту.

У разі наявності розбіжностей норм Регламенту з нормами чинного законодавства України діють норми законодавства України незалежно від внесених змін до Регламенту.

Стаття 4. Пленарні засідання районної ради, її президії, постійних комісій та тимчасових контрольних комісій є відкритими і гласними, за винятками, передбаченими цим Регламентом.

Стаття 5. Гласність роботи районної ради забезпечується через засоби масової інформації та на офіційному сайті районної ради.

Розділ ІІ. Сесії районної ради

Стаття 6. Районна рада проводить свою роботу сесійно. Сесії райради складаються з пленарних засідань та засідань постійних комісій. За дорученням ради постійні комісії ради можуть проводити свої засідання у перервах пленарного засідання ради.

Стаття 7. Сесія є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу районної ради.

Для визначення її правомочності беруться дані про реєстрацію депутатів, яка проводиться перед початком пленарного засідання.

Стаття 8. Пленарні засідання районної ради проводяться в сесійному залі (м. Синельникове, вул. Богми, 3, третій поверх). При необхідності можуть проводитися виїзні засідання ради.

Стаття 9. На пленарних засіданнях ради за рішенням ради або за запрошенням голови ради можуть бути присутніми депутати інших рад, представники державних органів, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян та інші особи. Для них у залі засідань відводяться спеціальні місця.

Головуючий на пленарному засіданні ради повідомляє депутатів ради про осіб, які присутні на пленарному засіданні ради за запрошеннями. Цим особам за рішенням головуючого може бути надане право виступу на засіданні ради.

Запрошені повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до питань, які розглядаються радою. У разі порушення порядку вони за рішенням головуючого можуть позбавлятися права бути присутніми на засіданні.

Без запрошення мають право бути присутніми особи, яким це право надане чинним законодавством України.

Стаття 10. Порядок розміщення в залі засідань депутатів ради та інших присутніх осіб визначається виконавчим апаратом ради за погодженням з депутатськими фракціями та групами. Місця для депутатів ради відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на пленарному засіданні ради, і не можуть бути зайняті іншими особами.

Стаття 11. У разі необхідності та у випадках, передбачених чинним законодавством, за рішенням ради, яке приймається більшістю голосів від зареєстрованих депутатів ради на пленарному засіданні депутатів ради, можуть проводитися її закриті пленарні засідання для розгляду конкретно визначених питань.

На закритому пленарному засіданні ради мають право бути присутніми голова районної державної адміністрації, міськрайонний прокурор, а також визначені радою особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання.

Стаття 12. Сесії ради (окрім першої) скликаються головою ради у міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. Розпорядження про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів ради і населення не пізніше як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до сесії, із зазначенням часу, місця проведення та рекомендованих питань для розгляду на сесії.

Сесія закривається після обговорення та прийняття рішень з усіх питань, внесених на розгляд ради.

Стаття 13. Виконавчий апарат ради забезпечує отримання кожним депутатом ради проектів рішень та інших матеріалів, необхідних для проведення сесії, не пізніше як за 3 дні до її відкриття, а у виняткових випадках – у день відкриття сесії.

На прохання депутата ради (за наявності технічної можливості) документи направляються йому електронною поштою.

Розділ ІІІ. Порядок денний сесії

Стаття 14. Пропозиції до проекту порядку денного вносяться головою районної ради, головою районної державної адміністрації, постійними комісіями, депутатськими фракціями і групами, депутатами, як правило, не пізніше, ніж за п'ятнадцять днів до відкриття сесії.

Подані пропозиції узагальнюються виконавчим апаратом районної ради та за десять днів до сесії надаються голові районної ради.

Стаття 15. У разі необхідності пропозиції до порядку денного сесії районної ради можуть бути внесені й після закінчення терміну подання пропозицій, визначеного цим Регламентом.

Такі пропозиції можуть бути внесені тільки за згодою голови районної ради.

Стаття 16. Питання затвердженого порядку денного сесії райради можуть розглядатися в іншій послідовності, ніж передбачено проектом, відкладатися, змінюватися чи виключатися з порядку денного за рішенням районної ради.

Стаття 17. Рішення про розгляд питань затвердженого порядку денного в іншій послідовності чи про відкладення їх розгляду приймаються більшістю голосів депутатів, що присутні на сесії.

Стаття 18. Рішення про зміну, вилучення питань чи відкладення їх розгляду із затвердженого порядку денного приймаються більшістю депутатів від загального складу ради.

Розділ ІV. Засідання районної ради

Стаття 19. Засідання райради (крім першого) відкриває, веде і закриває голова районної ради, а в разі його відсутності – заступник голови районної ради або особи, визначені законодавством України.

Стаття 20. Якщо відкриття пленарного засідання ради неможливе у зв'язку з відсутністю, за даними реєстрації, необхідної кількості депутатів ради, головуючий може оголосити перерву на певний термін або встановлює інший день проведення пленарного засідання ради з обов'язковим дотриманням вимог цього Регламенту.

Стаття 21. Головуючий на пленарному засіданні ради:

-відкриває, веде засідання, оголошує перерви, закриває засідання райради; -вносить на обговорення запропоновані проекти рішень, оголошує повну назву та ініціаторів їх внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу сесії; -організовує розгляд питань; -оголошує списки осіб, які записалися до виступу; -надає слово для доповіді (співдоповіді), виступів, оголошує наступного оратора; -забезпечує рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань; -ставить питання на голосування, оголошує його результати; -забезпечує дотримання Регламенту райради всіма присутніми на засіданні; -робить офіційні та інші повідомлення; -забезпечує порядок в залі засідання ради; -здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

Стаття 22. Для організації пленарного засідання головуючий має право в першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання. Якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, його пропозиція ставиться на голосування першою.

Стаття 23. Перехід до розгляду наступного питання порядку денного сесії ради оголошується головуючим на пленарному засіданні ради. Головуючий на пленарному засіданні ради, за рішенням ради, може об'єднати обговорення кількох, пов'язаних між собою, питань порядку денного. Якщо з цього приводу не виникають заперечення депутатів ради, процедурне рішення про це приймається радою.

Стаття 24. На час роботи сесії районна рада утворює з числа депутатів секретаріат сесії в кількості двох осіб.

Секретаріат веде облік кількості присутніх депутатів, осіб, що бажають виступити, реєструє звернення депутатів, їх запити, заяви і пропозиції, забезпечує опрацювання звернень громадян, що надходять на адресу сесії, співпрацює із засобами масової інформації.

Стаття 25. Запис на виступ проводиться після оголошення головуючим питання, внесеного на обговорення. Черговість осіб, які виступатимуть, визначається головуючим.

Стаття 26. Без запису на виступ з місця, за усним зверненням депутата ради перед оголошенням припинення обговорення, головуючий може надати слово:

- з мотивів голосування; - для оголошення процедурного питання; - для репліки; - для застережень.

Стаття 27. Час, який надається для доповіді, не може бути менше 15 хвилин, але не більше 30 хвилин; співдоповіді – до 15 хвилин і заключного слова – до 10 хвилин. Особам, що виступають в обговоренні, надається час тривалістю до 7 хвилин; для повторних виступів у обговоренні, а також для виступів щодо постатейного голосування проектів рішень, для заяв, внесення запитів, виступів з питань „різне” – до 3 хвилин; для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок та виступів з місця – 2 хвилини.

За необхідності головуючий на пленарному засіданні ради може на прохання окремого промовця продовжити йому час для виступу.

Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення питання, і головуючий на пленарному засіданні ради вважає, що рада отримала з цього питання достатньо інформації, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

У разі необхідності рада може визначити час для обговорення окремих питань порядку денного.

Стаття 28. На пленарному засіданні ради ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий на пленарному засіданні ради надає слово депутатам ради з дотриманням черговості. Головуючий на пленарному засіданні ради, за погодженням з радою, може визначити іншу черговість осіб, що виступатимуть.

Стаття 29. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються стисло й чітко.

Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю.

Депутатам, які виступають у дебатах, запитання не задаються.

Стаття 30. Депутат ради в будь-який момент може відмовитися від свого запису на виступ. У разі відсутності депутата ради в момент надання йому слова вважається, що він відмовився від слова.

Стаття 31. Якщо список бажаючих виступити вичерпано або якщо ніхто не подав заяву про надання слова, а також у разі закінчення визначеного для обговорення часу, головуючий на пленарному засіданні ради оголошує про припинення обговорення.

Стаття 32. Тексти виступів депутатів ради, які записалися для виступу, але не мали змоги виголосити їх у зв'язку з припиненням обговорення, на їх прохання повинні бути включені до стенограми засідання, якщо вони подаються до секретаріату в ході пленарного засідання ради.

Розділ V. Прийняття рішень

Стаття 33. Рішення ради приймаються більшістю депутатів від загального складу райради, крім випадків, передбачених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” і цим Регламентом.

Рішення з процедурних питань приймаються простою більшістю голосів депутатів облради, присутніх на пленарному засіданні.

Стаття 34. Рішення районної ради приймаються на пленарному засіданні після їх обговорення.

Рішення райради можуть прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не наполягає на цьому.

У період між сесіями, голова ради, згідно з дорученням ради, шляхом видання розпоряджень, вирішує питання, що належать до компетенції сесії ради, згідно з чинним законодавством.

Розпорядження голови ради, прийняті з питань, доручених йому радою, підлягають затвердженню на черговій сесії ради.

Стаття 35. Рішення районної ради приймаються відкритим (у т.ч. поіменним голосуванням), таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

Підрахунок голосів під час відкритого голосування здійснює секретаріат сесії.

Стаття 36. Для проведення таємного голосування шляхом подачі бюлетенів і встановлення його результатів районна рада відкритим голосуванням обирає лічильну комісію з урахуванням принципу пропорційного представництва та чисельності депутатських фракцій та груп.

Лічильна комісія підраховує голоси під час голосування, розглядає звернення депутатів, пов'язані з порушенням порядку голосування чи іншими перешкодами в голосуванні.

До лічильної комісії не можуть входити депутати, чиї кандидатури висунуті на посади, що обираються, призначаються та затверджуються шляхом таємного голосування.

Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря комісії. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.

Стаття 37. Лічильна комісія на своєму засіданні встановлює форму бюлетеня та визначає їх кількість. Бюлетені для таємного голосування виготовляються під контролем лічильної комісії.

У бюлетені повинні бути зазначені пропозиції з питання, щодо якого проводиться голосування. Праворуч, напроти кожної пропозиції, розміщується порожній квадрат. У кінці переліку пропозицій міститься запис:

„Не підтримую жодної пропозиції”. Праворуч, напроти цього запису, розміщується порожній квадрат.

При виборах (призначенні, затвердженні) посадових осіб до бюлетеня включаються в алфавітному порядку всі запропоновані кандидатури із зазначенням прізвища, імені та по батькові. Праворуч, напроти прізвища кожного кандидата, розміщується порожній квадрат. У кінці переліку прізвищ кандидатів міститься запис: „Не підтримую жодного кандидата”. Праворуч, напроти цього запису, розміщується порожній квадрат.

Стаття 38. Час і місце таємного голосування, порядок його проведення встановлюються лічильною комісією та оголошуються її головою.

Стаття 39. Кожному зареєстрованому депутатові районної ради за пред'явленням посвідчення членами лічильної комісії видається один бюлетень для голосування з порушеного питання чи виборів (призначення, затвердження) посадової особи.

У бюлетені для голосування депутат робить у квадраті напроти пропозиції, яку він підтримує, або прізвища кандидата, за якого він голосує, позначку „плюс” (+) або іншу, яка дає однозначну відповідь про його волевиявлення.

Депутат може голосувати тільки за одну пропозицію або за одного кандидата. Якщо він не підтримує жодної пропозиції або жодного кандидата, робиться відповідна позначка у квадраті напроти слів: „Не підтримую жодної пропозиції” або „Не підтримую жодного кандидата”.

Стаття 40. Заповнений бюлетень голосуючий опускає у виборчу скриньку.

Стаття 41. Недійсними вважаються бюлетені:

- невстановленого зразка;

- у яких голосуючим не зроблено жодної позначки;

- у яких зроблено позначки у квадратах напроти більш як однієї пропозиції; прізвищ більш як одного кандидата;

- у яких зроблено позначки у квадратах напроти запропонованої пропозиції (запропонованих пропозицій) та запису: „Не підтримую жодної пропозиції”;

- у яких зроблено позначки у квадратах напроти прізвища (прізвищ) кандидата (кандидатів) та запису: „Не підтримую жодного кандидата”.

Стаття 42. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписується всіма членами комісії і доводиться до відома ради. Відмова члена комісії від підписання протоколу не спричиняє недійсність результатів голосування та протоколу.

Стаття 43. Рішення районної ради приймаються, як правило, шляхом відкритого голосування.

Проведення голосування іншим способом проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів, підтриманою більшістю присутніх на засіданні депутатів, а також у випадках, передбачених законодавством.

Результати поіменного голосування за рішенням ради можуть бути оприлюднені в засобах масової інформації.

Розділ VI. Порядок голосування пропозицій

Стаття 44. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування з обговореного питання.

Стаття 45. Голосування здійснюється депутатами ради особисто в залі засідань ради або у відведеному для таємного голосування місці.

Стаття 46. Початок голосування головуючий погоджує з присутніми на засіданні депутатами, оголошує про необхідну кількість голосів для прийняття рішення, а також про спосіб голосування, якщо з цього приводу надійшли від депутатів пропозиції.

Стаття 47. На голосування ставляться всі пропозиції й поправки, внесені депутатами в ході обговорення питання.

Стаття 48. Головуючий на засіданні може відмовити ініціаторові пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо він нечітко сформульований або не стосується питання, що обговорюється, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює за суттю відхилений районною радою текст.

Стаття 49. Якщо дві або більше пропозицій, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна іншу, рада проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення.

Стаття 50. Тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитися на голосування, повинні оголошуватися, при цьому називається їх ініціатор.

Стаття 51. Перед кожним голосуванням головуючий формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, і, якщо немає заперечень, пропонує провести голосування щодо нього.

Стаття 52. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.

У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне голосування без дебатів.

Після закінчення голосування головуючий оголошує його результати.

Розділ VII. Дисципліна та етика на пленарних засіданнях

Стаття 53. На засіданнях районної ради оратор не повинен вживати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних дій. Головуючий на засіданні має право попередити оратора про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а в разі повторного порушення – позбавити його права виступу на засіданні.

Стаття 54. Якщо головуючий звертається до оратора, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий може припинити його виступ.

Стаття 55. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, головуючий після попередження позбавляє його слова. Та частина виступу оратора, яка виголошена після позбавлення його слова, не заноситься до протоколу засідання.

Стаття 56. Під час засідання районної ради депутати не повинні заважати ораторам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу.

Головуючий продовжує час для виступу оратора на термін, на який виступ оратора переривався, якщо це не пов'язано із застосовуванням до нього заходів впливу, передбачених цим Регламентом.

Стаття 57. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання районної ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку.

Розділ VIIІ. Протокол. Стенограма засідання

Стаття 58. Засідання районної ради протоколюються. Ведення протоколу засідань райради здійснюють працівники виконавчого аппарату районної ради.

Протоколи засідань райради підписує головуючий. У протоколі засідання районної ради зазначаються:

-дата його проведення;

-кількість депутатів, присутніх на засіданні;

-категорія і кількість запрошених на сесію;

-питання порядку денного, внесені на розгляд;

-прізвища головуючого і осіб, що виступатимуть;

-усі внесені на голосування питання;

-повні результати голосування і прийняті рішення.

Якщо сесія райради триває кілька днів, протоколи засідань складаються кожного дня окремо.

Розділ ІX. Голова районної ради. Заступник голови районної ради

Стаття 59. Голова районної ради обирається на сесії з числа її депутатів на строк повноваження ради таємним голосуванням.

Голова ради вважається обраним, якщо за нього проголосувало більшість депутатів від загального складу ради.

Стаття 60. Кількість кандидатур, що висуваються на посаду голови не обмежується.

Стаття 61. Після висування кандидати на посаду голови мають право виступити на пленарному засіданні в порядку внесення їх кандидатур з доповідями щодо программ своєї майбутньої діяльності.

Стаття 62. Кожен кандидат на посаду голови в будь-який час може заявити про самовідвід. Для цього головуючий на пленарному засіданні надає йому слово позачергово.

Стаття 63. Якщо на посаду голови районної ради балотувалось більше двох кандидатів і жоден з них не набрав необхідної для обрання кількості голосів, проводиться повторне голосування по двох кандидатурах, які отримали найбільшу кількість голосів.

Якщо в результаті голосування жоден із кандидатів не отримав необхідної для обрання кількості голосів, проводяться повторні вибори з новим висуванням кандидатів.

Стаття 64. При повторних виборах голови ради можуть висуватися кандидатури депутатів, які балотувались на попередніх виборах.

Стаття 65. Рішення про обрання голови районної ради підписує обраний голова.

Стаття 66. Голова районної ради представляє раді кандидатури на посаду заступника голови ради.

Стаття 67. Обрання заступника голови ради проводиться таємним голосуванням. Проведення голосування по виборам заступника голови ради проводиться в порядку обрання голови ради.

Стаття 68. Рішення про обрання заступника голови районної ради підписує голова ради.

Розділ X. Депутат районної ради

Стаття 69. Порядок діяльності депутатів районної ради визначається Конституцією України, законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законами України і цим Регламентом.

Депутат зобов'язаний додержуватися Регламенту районної ради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Стаття 70. Діяльність депутата в раді вміщує:

1. участь у пленарних засіданнях ради;
2. участь у засіданнях постійних комісій, тимчасових контрольних комісій ради та робочих чи підготовчих груп, до яких він обраний, з правом вирішального голосу, а у засіданні будь-яких інших комісій – з правом дорадчого голосу;
3. участь у засіданнях президії ради з правом дорадчого голосу, якщо він не є членом президії ради;
4. виконання доручень ради та її органів;
5. роботу над проектами рішень, документами ради та виконання інших депутатських повноважень у складі депутатських фракцій та груп чи індивідуально;
6. роботу з наказами і дорученнями виборців.

Діяльність депутата ради, зазначена в пунктах 2–6 цієї статті, здійснюється у період між сесіями ради, за винятком випадків виконання термінових доручень ради або її президії.

Стаття 71. Депутат забезпечується персональним місцем у залі засідань районної ради.

Стаття 72. Кожний депутат у раді та її органах, до складу яких входить, має один голос. Депутат, який не входить до складу будь-якого органу ради, може брати участь в його роботі з правом дорадчого голосу.

Стаття 73. Депутат районної ради має право:

-обирати і бути обраним до органів районної ради;

-пропонувати питання для розгляду районною радою та її органами;

-вносити пропозиції і зауваження щодо порядку денного засідання районної ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;

-вносити для розгляду проекти рішень, інших документів, що приймаються районною радою або її органами, поправки до них;

-висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних районною радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою;

-брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;

-вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні районної ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних районній раді, а також: з питань, що входять до компетенції районної ради, інших органів і посадових осіб, які діють на території району;

-виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;

-оголошувати на засіданнях районної ради та її органів у встановленому радою порядку тексти звернень, заяв, резолюцій, петицій громадян чи їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення;

-офіційно представляти виборців і спільні інтереси територіальних громад району в раді та її органах, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади з питань, що належать до відання місцевого самоврядування;

-брати участь з правом дорадчого голосу в засіданнях інших рад, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення.

Стаття 74. Участь у засіданнях районної ради та її органів, виконання доручень районної ради та її керівництва є підставою для відкладення депутатом усіх інших службових справ.

Стаття 75. Депутат зобов'язаний зареєструватися і бути присутнім на засіданні районної ради та тих її органів, до яких його обрано.

Стаття 76. Відсутність депутата на засіданнях районної ради і тих її органів, до яких його обрано, допускається лише з поважних причин.

Стаття 77. Депутат районної ради з обговорюваного на сесії питання може передати головуючому тексти свого не виголошеного виступу, пропозицій і зауважень для включення до протоколу засідання облради чи її органу, в якому він бере участь.

Стаття 78. Депутат, який не може брати участь у засіданні районної ради, повинен завчасно, із зазначенням причини, повідомити про це голову районної ради через виконавчий аппарат райради, а про неможливість брати участь у засіданні постійної комісії – голову цієї комісії.

Розділ XI. Депутатські фракції, групи

Стаття 79. Депутати районної ради можуть добровільно об'єднуватися у депутатські фракції, групи за умови, що до їх складу входять не менше, ніж п'ять депутатів.

Стаття 80. Депутатська фракція формується на партійній основі депутатами ради, які обрані в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевої організації політичної партії, а також депутатами, обраними по одномандатних мажоритарних округах від цієї місцевої організації партії, для реалізації програмних цілей партії на основі спільних ідеологічних поглядів. Повна та скорочена назва депутатської фракції може збігатися з назвою відповідної партії.

Стаття 81. Депутатські групи формуються з депутатів ради, які представляють різні політичні партії та позапартійних, для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах. Депутатська група складається не менш як з п’яти депутатів ради.

Повна та скорочена назва депутатських груп визначається ними самостійно.

Стаття 82. Депутатські фракції та групи не можуть формуватися для захисту приватних або комерційних інтересів.

Стаття 83. Порядок роботи депутатської фракції, групи, умови вступу до них, виходу чи виключення з них визначаються цим Регламентом та самою депутатською фракцією, групою.

Стаття 84. При надходженні до ради письмового повідомлення на ім’я голови ради про сформування депутатської фракції та групи із зазначенням її назви, мети чи завдань, персонального складу та партійної належності членів фракції чи групи, а також складу депутатів ради, які уповноважені представляти фракцію чи групу, це рішення головуючим на пленарному засіданні ради доводиться до відома депутатів ради.

Депутат подає заяву керівникові фракції про бажання входу (виходу) до (із) фракції, після чого фракція приймає відповідне рішення. Керівник фракції письмово повідомляє голову районної ради про прийняте рішення.

Стаття 85. Депутат може входити до складу лише однієї зареєстрованої депутатської фракції, групи.

Стаття 86. Депутатська фракція, група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень районної ради за рішенням зборів депутатів райради, які виявили бажання увійти до їх складу.

Стаття 87. Кожна депутатська група реєструється районною радою за поданням особи, яка очолює депутатську групу. До подання, підписаного депутатами цієї групи додається письмове повідомлення про сформування депутатської групи із зазначенням її назви, персонального складу, партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу.

Стаття 88. Рішення про обєднання депутатів у фракцію доводиться до відома депутатів районної ради головуючим на пленарному засіданні ради. Умовою реєстрації фракції є подання на ім’я голови районної ради письмового повідомлення, підписаного депутатами цієї фракції із зазначенням її назви, персонального складу, керівників та уповноважених представників фракції.

Після відповідного оформлення матеріалів про утворення депутатської фракції головуючий на пленарному засіданні ради інформує депутатів місцевої ради про реєстрацію такої депутатської фракції, її кількісний склад.

Стаття 89. Про зміни в складі депутатської групи, фракції її повноважний представник письмово повідомляє голову районної ради. Це повідомлення підписує депутат, щодо якого воно подається, або лише повноважний представник депутатської групи, фракції, якщо депутата виключено з групи, фракції.

Стаття 90. У разі, коли склад депутатської фракції чи групи стає меншим ніж встановлена в Регламенті кількість, вона через 15 днів після отримання повідомлення оголошується головою ради розпущеною. Розпуск (саморозпуск) депутатської фракції та групи не є підставою для перегляду персонального складу органів ради, за винятком президії ради, представництво в якій втрачається відповідною фракцією чи групою.

Стаття 91. Голова ради забезпечує депутатські фракції та групи приміщеннями, необхідним обладнанням тощо, а також сприяє здійсненню депутатськими фракціями та групами передбачених законами і цим Регламентом функцій у раді.

Стаття 92. Кожна депутатська фракція, група має гарантоване право на виступ свого представника з усіх питань порядку денного.

Стаття 93. Жодна депутатська група, фракція не має права виступати від імені районної ради.

Стаття 94. За зверненням уповноваженого представника депутатської групи, фракції виконавчий аппарат районної ради поширює серед депутатів підготовлені нею матеріали як офіційні документи.

Розділ XII. Постійні комісії районної ради

Стаття 95. Постійні комісії районної ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання та здійснення контролю за виконанням рішень ради.

Кількісний та персональний склад кожної постійної комісії визначається радою.

Стаття 96. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії за пропозицією голови ради.

Заступники та секретар постійної комісії обираються постійною комісією за поданням голови комісії.

Депутат районної ради повинен входити до складу однієї з постійних комісій. Усі члени комісії мають рівні права.

До складу постійних комісій не можуть бути обрані голова районної ради та його заступник.

Стаття 97. У випадках, визначених Регламентом, зміна в персональному складі постійних комісій вважається такою, що відбулася, після прийняття радою відповідного рішення.

Стаття 98. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються цим Регламентом та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою.

Стаття 99. У разі необхідності можуть бути створені нові постійні комісії, скасовані або реорганізовані раніше створені, змінено їх кількісний склад, переобрано персональний та керівний склад.

Стаття 100. Члени постійних комісій районної ради можуть обиратися за списком без обговорення шляхом відкритого голосування.

Стаття 101. Постійні комісії за дорученням районної ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного розвитку, районного бюджету, звіти про виконання программ і бюджету; вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради; розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань; виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Постійні комісії ради здійснюють свої контрольні функції щодо виконання рішень ради. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів підприємств, установ, організацій та їх філій і відділень необхідні матеріали і документи.

Стаття 102. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження районною радою та готують висновки з цих питань.

Стаття 103. За результатами вивчення і розгляду питань постійна комісія готує висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головуючим на засіданні і секретарем комісії.

Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду та вжиті заходи повинно бути повідомлено комісії у встановлений нею строк.

Стаття 104. Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії. Засідання постійної комісії скликається головою комісії в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини від загального складу комісії.

Стаття 105. Постійні комісії є підзвітними районній раді та відповідальними перед нею.

Стаття 106. Жодна постійна комісія не має права виступати від імені районної ради.

Розділ XV. Тимчасові контрольні та спеціальні комісії районної ради

Стаття 107. Районна рада у разі необхідності може утворювати тимчасові контрольні та спеціальні комісії для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування.

Стаття 108. Питання про утворення тимчасової комісії вноситься окремим пунктом до порядку денного сесії.

Рішення районної ради про утворення тимчасової комісії повинно зазначати:

-назву комісії;

-завдання комісії;

-кількісний та персональний склад комісії;

-обраного районною радою голову (співголів) комісії;

-термін діяльності комісії – і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу районної ради.

Стаття 109. Тимчасова комісія у визначений районною радою термін подає райраді письмову доповідь про виконану роботу, а також підготовлені нею проекти документів, які поширюються серед депутатів.

За наслідками обговорення результатів роботи тимчасової комісії в постійних комісіях та на пленарному засіданні районна рада приймає щодо неї остаточне рішення або доручає комісії продовжити роботу і визначає для цього новий термін.

Стаття 110. Повноваження тимчасової комісії припиняються прийняттям районною радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі закінчення терміну повноважень ради.

Розділ XІV. Президія районної ради

Стаття 111. Президія районної ради утворюється відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” на строк повноважень ради.

Президія районної ради є дорадчим органом ради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з питань, що передбачається внести на розгляд ради.

Стаття 112. Порядок організації роботи президії районної ради визначається цим Регламентом та Положенням про президію, що затверджується радою.

Розділ XV. Здійснення радою та її органами контрольних функцій і повноважень

Стаття 113. Рада відповідно до встановлених законодавством повноважень безпосередньо або через створені нею постiйнi комісії чи тимчасові контрольні комісії здійснює контроль за виконанням своїх рішень, контроль у частині делегованих районній державній адміністрації повноважень та в інших випадках, передбачених законодавством.

Контроль за виконанням рішень ради організовує її голова. Питання про хід виконання рішень ради в разі необхідності включаються до порядку денного сесії ради.

Рішенням ради, як правило, покладається контроль за його виконанням на вiдповiдну постійну комiсiю ради. Рiшення одразу пiсля прийняття, але не пiзнiше 3-денного строку пiсля закриття сесії ради, передаються до вiдповiдних постійних комiсiй.

Стаття 114. Районна державна адміністрація підзвітна раді у виконанні районних програм соціально-економічного і культурного розвитку, районних цільових програм з інших питань, районного бюджету, а також у частині повноважень, делегованих районною радою, та у виконанні рішень ради з цих питань.

Після заслуховування звіту районної державної адміністрації рада проводить його обговорення. За підсумками обговорення рада приймає вiдповiдне рішення.

Рада згідно з чинним законодавством може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові районної державної адміністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення.

Якщо недовіру голові районної державної адміністрації висловили не менш як дві третини депутатів від загального складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови районної державної адміністрації.

Розділ XVI. Порядок формування виконавчого апарату районної ради

Стаття 115. Виконавчий апарат ради утворюється відповідно до законів України „Про місцеве самоврядування в Україні” та „Про службу в органах місцевого самоврядування”. Його структура і чисельність, витрати на утримання встановлюються радою за поданням її голови.

Виконавчий аппарат районної ради забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією України та іншими законодавчими актами.

Стаття 116. Керуючий справами, начальники відділів, радники голови, спеціалісти призначаються на посади розпорядженнями голови районної ради відповідно до чинного законодавства.

Розділ XVIІ. Перша сесія районної ради наступного скликання

Стаття 117. Першу сесію новообраної районної ради скликає Синельниківська районна виборча комісія не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до закону.

Стаття 118. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова Синельниківської районної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів.

З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада, якщо голову районної ради не обрано на першій сесії, обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п’яти осіб – представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. До обрання тимчасової президії пленарне засідання ради веде голова Синельниківської районної виборчої комісії.

Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. Першим на пленарному засіданні ради головує представник партії, яка набрала найбільшу кількість голосів на виборах.

Стаття 119. З часу обрання голови ради він веде пленарні засідання ради відповідно до вимог закону та цього Регламенту.

Обраний голова ради має право оголосити перерву в засіданні сесії ради для внесення пропозицій щодо кандидатур для обрання на посаду заступника заступника голови районної ради.

Стаття 120. Протокол та рішення першої сесії, у т.ч. про обрання голови, підписує новообраний голова районної ради.

Голова районної ради Н.ЗАДОРОЖНЯ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор