Павлоградський район
www.pavl.dp.gov.ua


8 травня - міжнародний день музеїв. Ми вітаємо Богуславський народний історико-краєзнавчий музей, який засновано у жовтні 1971 року. У 1971 році було проведено реконструкцію музею за рахунок коштів колгоспу ім. Ілліча. 30.12.1993 року музею було присвоєно звання «народний».  

У 2006 році було відкрито картинну галерею. У 2010 році музей став переможцем обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Сьогодні музей є скарбницею духовності  та культурним центром Богуслава. До уваги відвідувачів представлені експозиції. У світлиці зібрані предмети побуту XIX- поч.  XX століття. Тут представлена колекція вишитих рушників, одягу, взуття. Цікавим експонатом є ткацький верстат, на якому можна ткати доріжки і сьогодні. Старовинна скриня захоплює своїм розписом, вона виготовлена ще за часів козаччини. У музеї діють постійні експозиції: « Богуслав в роки Другої світової війни» яка розповідає про « Нові часи – нові герої».
Зібрані також матеріали про народний фольклорний ансамбль «Богуславочка», творчість якого занесена до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. У окремій залі розташована картинна галерея, в ній розміщені полотна художників- аматорів. Більшість картин написані Сотніковим М.С. У музеї зберігаються матеріали про видатних богуславців. Приваблює експозиція, присвячена письменнику-гумористу, члену Спілки письменників України Шияну. Г.І.
Сьогодні музей очолює Надточій Т.М.
Завітайте в наш музей і ви будете приємно вражені від побаченого! 
                                               
 Богуславська сільська рада.