Версія для друку
Написати листа
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням районної ради
від 11 липня 2017 року
№ 208-13/VІІ
П О Л О Ж Е Н Н Я
про порядок передачі об’єктів права комунальної власності Павлоградського району
І. Загальні положення
1. Дане Положення про порядок передачі об’єктів права комунальної власності Павлоградського району (далі – Положення) розроблено відповідно до Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні“, „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності“, постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року № 1482 „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності“ (із змінами) та визначає порядок безоплатної передачі таких об’єктів.
2. Передача об’єктів із комунальної власності Павлоградського району (далі – комунальна власність) до державної власності та із державної власності до комунальної власності відбувається на підставі відповідних рішень Павлоградської районної ради у порядку, встановленому Законом України „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності“ та постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року № 1482 „Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності“ (із змінами).
3. Передача об’єктів приватної власності до комунальної власності відбувається відповідно до Цивільного кодексу України на підставі рішень Павлоградської районної ради, що визначають порядок управління майном комунальної власності.
4. Об’єктами передачі згідно з цим Положенням є: цілісні майнові комплекси підприємств та їх структурні підрозділи; комунальні заклади, установи та організації; окремо визначене нерухоме та рухоме майно.
ІІ. Прийняття об’єктів комунальної власності
до комунальної власності Павлоградського району
1. Ініціаторами передачі об'єктів комунальної власності до комунальної власності району можуть бути відповідні обласні, районні, сільські, селищні, міські та районні у містах ради – власники майна, що пропонується до передачі, а також Павлоградська районна рада.
2. Пропозиції щодо передачі об’єктів права комунальної власності до комунальної власності району з економічним обґрунтуванням доцільності такої передачі надсилаються ініціатором передачі до Павлоградської районної ради з метою опрацювання питань доцільності, ефективного управління майном, джерел фінансування, потреб територіальних громад та надання висновків профільної комісії.
3. Після надходження пропозицій від обласних, районних, сільських, селищних, міських або районних у містах рад до Павлоградської районної ради щодо надання згоди на прийняття об’єктів права комунальної власності до комунальної власності району, голова районної ради доручає виконавчому апарату районної ради підготувати проект рішення про надання згоди на прийняття об’єктів до комунальної власності району; відповідно до Регламенту Павлоградської районної ради включає питання до порядку денного сесії районної ради і направляє отримані пропозиції та проект рішення на розгляд постійної комісії районної ради. Проект рішення Павлоградської районної ради має містити основні дані про об’єкти, які пропонується прийняти до комунальної власності району.
4. За результатами розгляду питання постійною комісією районної ради приймаються відповідні висновки і рекомендації.
Рішення районної ради щодо надання згоди на прийняття об’єктів права комунальної власності до комунальної власності району приймається на її пленарному засіданні.
Копія рішення районної ради надається ініціатору передачі об’єктів.
5. Рішення про прийняття об'єктів права комунальної власності до комунальної власності району приймається Павлоградською районною радою після прийняття радою (ініціатором передачі) рішення про передачу. До рішення про передачу додається перелік уповноважених осіб для включення в комісію з питань приймання-передачі об’єкту.
6. Після надходження рішення від обласних, районних, сільських, селищних, міських або районних у містах рад до Павлоградської районної ради про передачу об’єктів права комунальної власності до комунальної власності району, голова районної ради доручає виконавчому апарату районної ради підготувати відповідний проект рішення про прийняття об’єктів до комунальної власності району; відповідно до Регламенту Павлоградської районної ради включає питання до порядку денного сесії районної ради і виносить на розгляд профільної постійної комісії районної ради.
7. За результатами розгляду питання профільною постійною комісією районної ради приймаються відповідні висновки і рекомендації.
Рішення районної ради про прийняття об’єктів права комунальної власності до комунальної власності району приймається на її пленарному засіданні.
Копія рішення районної ради надається ініціатору передачі об’єктів.
8. В рішенні про прийняття об’єктів до комунальної власності району зазначається про утворення комісії з питань приймання-передачі об’єктів.
9. Комісія з питань приймання-передачі об’єктів утворюється з врахуванням цільового призначення об’єкта прийняття. Головою комісії виступає представник Павлоградської районної ради. До складу комісії входять уповноважені представники Павлоградської районної ради (депутати, працівники виконавчого апарату), представники юридичної особи на баланс якої буде передаватись об’єкт передачі, уповноважені представники ради, що передає об’єкт.
10. Передача оформлюється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії та затверджується Павлоградською районною радою.
Право власності на об’єкт передачі виникає з дати затвердження акта приймання-передачі.
У разі незгоди члена комісії зі змістом складеного акту, він підписується із зауваженнями (окремою думкою).
У разі передачі цілісного майнового комплексу до акту приймання-передачі відповідно до чинного законодавства додаються документи:
нотаріально засвідчена копія статуту підприємства (положення);
копія виписки з ЄДРПОУ;
контракт з керівником;
договори оренди майна;
баланс підприємства та інші документи.
Акт приймання-передачі складається в 2-х примірниках.
11. Передача об’єкта здійснюється протягом 2-ох місяців з дати прийняття Павлоградською районною радою рішення про прийняття об’єктів до комунальної власності району. У разі затримки передачі об’єкта, голова комісії повідомляє Павлоградську районну раду про причини затримки.
ІІІ. Передача об’єктів комунальної власності Павлоградського району
до комунальної власності інших рад
1. Ініціаторами передачі об'єктів комунальної власності району до комунальної власності обласних, районних, сільських, селищних, міських та районних у містах рад можуть бути Павлоградська районна рада, а також відповідні ради, які бажають прийняти об’єкти до своєї власності.
2. Пропозиції щодо передачі об’єктів права комунальної власності з обґрунтуванням доцільності такої передачі надсилаються ініціатором до відповідної ради.
Підставою для направлення пропозицій Павлоградською районною радою є її рішення про передачу об’єктів комунальної власності району.
3. У разі надходження до Павлоградської районної ради рішень інших рад про згоду на прийняття об’єктів до своєї комунальної власності, голова районної ради доручає керівнику комунального підприємства, закладу (установи), у якого об’єкти комунальної власності району знаходяться в господарському віданні або оперативному управлінні, разом з виконавчим апаратом районної ради підготувати проект рішення про передачу об’єктів із комунальної власності району; відповідно до Регламенту Павлоградської районної ради включає питання до порядку денного сесії районної ради і направляє проект рішення на розгляд постійної комісії районної ради.
Проект рішення Павлоградської районної ради має містити основні дані про об’єкти, які пропонується передати з комунальної власності району.
До проекту рішення додаються:
рішення відповідної ради про згоду на прийняття об’єктів до своєї комунальної власності;
обґрунтування доцільності передачі майна.
У разі якщо об’єкт передачі задовольняє потреби декількох територіальних громад, а питання передачі об’єкту у свою власність ініціюється однією радою, до звернення додається згода останніх рад. Згода надається у формі відповідного рішення місцевої ради.
4. За результатами розгляду питання постійною комісією районної ради приймаються відповідні висновки і рекомендації.
Рішення районної ради щодо передачі об’єктів комунальної власності району до комунальної власності інших рад приймається на її пленарному засіданні.
До рішення про передачу додається перелік уповноважених осіб для включення в комісію з питань приймання-передачі об’єкту.
Копія рішення районної ради та перелік уповноважених осіб для включення в комісію з питань приймання-передачі об’єкту надається раді, що приймає об’єкти.
5. Для включення до складу комісії з питань приймання-передачі об’єкта рекомендуються представники Павлоградської районної ради, а також представники комунального підприємства, закладу (установи), у якого об’єкти комунальної власності району знаходяться в господарському віданні або оперативному управлінні.
6. Акт приймання-передачі складається комісією та підписується всіма її членами.
У разі незгоди члена комісії зі змістом складеного акту, він підписується із зауваженнями (окремою думкою).
Акт приймання-передачі складається в 2-х примірниках та затверджується органом, що утворив комісію.
7. Передача об’єкту здійснюється протягом двох місяців з дати прийняття рішення щодо передачі об’єкту. У разі затримки передачі об’єкта, голова комісії повідомляє Павлоградську районну раду про причини затримки.
8. Об’єкт вважається переданим після затвердження стороною, що приймає, акту приймання-передачі.
9. Не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження акту приймання-передачі, керівник комунального підприємства, закладу (установи), у якого до моменту передачі об’єкти комунальної власності району знаходилися в господарському віданні або оперативному управлінні, направляє до Павлоградської районної ради лист з пропозицією внести зміни до Переліку об’єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад (комунальній власності) Павлоградського району. До листа додається проект рішення та зазначений Перелік об’єктів.
Голова районної ради відповідно до Регламенту Павлоградської районної ради включає питання до порядку денного сесії районної ради і направляє проект рішення на розгляд постійної комісії районної ради.
10. Якщо ініціаторами передачі об'єктів комунальної власності району до комунальної власності інших рад виступають обласні, районні, сільські, селищні, міські та районні у містах ради, таке звернення (клопотання, рішення) направляється на розгляд постійної комісії районної ради.
За результатами розгляду питання постійною комісією районної ради приймаються відповідні висновки і рекомендації.
Звернення рад, прийняття ними самостійно рішення про прийняття об’єктів комунальної власності району до своєї комунальної власності, не є обов’язковою підставою для прийняття Павлоградською районною радою рішення щодо передачі цих об’єктів.
У разі прийняття постійною комісією районної ради висновків щодо відмови у передачі об’єктів, ініціатору передачі направляється витяг з протоколу засідання цієї комісії.
IV. Передача об’єктів спільної власності територіальних громад району між балансоутримувачами цих об’єктів
1. Передача об’єктів спільної власності територіальних громад району між балансоутримувачами цих об’єктів відбувається шляхом їх передачі з балансу на баланс районних комунальних підприємств, закладів, установ.
Ініціаторами такої передачі можуть бути Павлоградська районна рада або районні комунальні підприємства, заклади, установи.
2. Ініціатор передачі об’єктів направляє до районної ради відповідний лист з обґрунтування передачі об’єктів, до якого додаються:
проект рішення про передачу об’єктів з додатками до нього;
згода балансоутримувачів.
3. На підставі звернення голова районної ради відповідно до Регламенту Павлоградської районної ради включає питання до порядку денного сесії районної ради і направляє отримані від ініціатора передачі документи на розгляд постійної комісії районної ради. Проект рішення Павлоградської районної ради має містити основні дані про об’єкти, які пропонується передати з комунальної власності району.
4. За результатами розгляду питання постійною комісією районної ради приймаються відповідні висновки і рекомендації.
Рішення районної ради щодо передачі об’єктів приймається на її пленарному засіданні.
В рішенні про прийняття об’єктів зазначається про утворення комісії з питань приймання-передачі об’єктів.
5. Передача оформлюється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії та затверджується головою Павлоградської районної ради. Акт приймання-передачі складається в 2-х примірниках.
Об’єкт вважається переданим після затвердження акта приймання-передачі.
У разі незгоди члена комісії зі змістом складеного акту, він підписується із зауваженнями (окремою думкою).
6. Передача об’єкту здійснюється протягом двох місяців з дати прийняття рішення про передачу об’єктів. У разі затримки передачі об’єкта, голова комісії повідомляє Павлоградську районну раду про причини затримки.
7. Не пізніше 5 робочих днів з дня затвердження акту приймання-передачі, керівник комунального підприємства, закладу (установи), у якого до моменту передачі об’єкти знаходилися в господарському віданні або оперативному управлінні, направляє до Павлоградської районної ради лист з пропозицією внести зміни до Переліку об’єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад (комунальній власності) Павлоградського району. До листа додається проект рішення та зазначений Перелік об’єктів.
Голова районної ради відповідно до Регламенту Павлоградської районної ради включає питання до порядку денного сесії районної ради і направляє проект рішення на розгляд постійної комісії районної ради.
Заступник голови районної ради Л. ПЕТРЕНКО
Версія для друку
Написати листа
|