www.pavl.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 8 січня 2025 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Павлоградський район >> Районна рада
Звіт голови Павлоградської районної ради ПАВЛОВА ДМИТРА МИКОЛАЙОВИЧА про діяльність у 2020-2021 рр.
Версія для друку Написати листа
Звіт голови Павлоградської районної ради ПАВЛОВА ДМИТРА МИКОЛАЙОВИЧА

про діяльність у 2020-2021 рр.

01 грудня 2021 року виповнився рівно рік з початку діяльності Павлоградської районної ради VIII скликання. Саме це скликання стало першим після прийняття постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX „Про утворення та ліквідацію районів“, якою було утворено Павлоградський район в нинішньому складі з адміністративним центром у місті Павлоград – а саме з територій 7 громад: Павлоградської та Тернівської міських, Юр’ївської селищної, а також Богданівської, Вербківської, Межиріцької та Троїцької сільських територіальних громад. Всього до району увійшло 98 населених пунктів, площа території району склала майже 2,5 тисячі кв. км, а чисельність населення перевищила 170 тисяч.
Нагадаю також, що до Павлоградської районної ради VІІІ скликання було обрано 42 депутати (23 чоловіків, 19 жінок), які представляють політичні партії:
1. „ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ“ – 16
2. „СЛУГА НАРОДУ“ – 9
3. „БЛОК ВІЛКУЛА „УКРАЇНСЬКА ПЕРСПЕКТИВА“ – 5
4. „ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ“ – 5
5. ВО „БАТЬКІВЩИНА“ – 4
6. „ПРОПОЗИЦІЯ“ – 3
Відповідно – зареєстровано шість депутатських фракцій.
Протягом скликання відбулися зміни у депутатському корпусі – з різних поважних причин достроково склали свої повноваження три депутати (Кондрачук В.В. та Паршин О.О. – у зв’язку зі смертю, а Брода В.В. – за власним бажанням). Відповідно до діючого законодавства відбувається заміщення депутатів.
Протягом звітного періоду з 01 грудня 2020 року до 01 грудня 2021 року проведено 8 сесій. Розглянуто 52 питання та ухвалено відповідна кількість рішень.
Для ефективної роботи районної ради сформовано 7 постійних депутатських комісій та президію районної ради. Ці колегіальні органи несуть основне навантаження з підготовки та прийняття рішень ради та контролюють їх виконання. Важливим кроком, що підтвердило направленість всіх депутатів на спільну ефективну роботу стало затвердження голів та складу постійних комісій ради вже на першій сесії, при цьому представник кожної партії чи очолив постійну комісію чи обійняв посаду заступника голови комісії.
Всього на засіданнях постійних комісій розглянуто 121 питання, із них вагому частину складають питання за напрямками: депутатської діяльності, етики та регламенту – 37, бюджету – 14, комунальної власності – 8, земельні – 6, соціальні – 1.
Значну увагу в своїй роботі працівники виконавчого апарату районної ради приділяли роботі із документообігом. Так, у звітному періоді до районної ради надійшло 285 листів, інформаційних запитів, заяв, пропозицій та телефонограм, що потребували вивчення, вирішення та надання кваліфікованої, і в більшості випадків, термінової відповіді. Кількість вихідних інформацій разом із телефонограмами становить 278 документів.
За цей період було прийнято 49 розпорядження голови районної ради, що стосуються основної діяльності ради та кадрових питань. Всі розпорядження, які прийняті в міжсесійний період головою районної ради в передбаченому порядку затверджувались відповідними рішеннями на чергових сесіях.
Першим важливим і не простим завданням для мене особисто став цілий комплекс заходів з припинення юридичної особи Юр'ївської районної ради раніше ліквідованого Юр’ївського району. Окремої уваги вимагало вирішення питання щодо залишків коштів, які утворились на кінець бюджетного періоду на рахунку Юр'ївського районного бюджету. На відміну від більшості районів області, в яких не дійшли до спільної згоди, в нас було колегіально погоджено розподіл коштів і мною особисто підписані платіжні документи по їх перерахунку до Павлоградського районного бюджету, Вербківського сільського та Юр'ївського селищного бюджетів. Вдячний за співпрацю голові ліквідаційної комісії Буряку О.М., який очолював Юр'ївську районну раду попереднього скликання.
Крім цього, вже при прийнятті районного бюджету на 2021 рік зіткнулись з ситуацією, коли через внесені до Бюджетного кодексу України зміни районні бюджети втратили стабільні джерела наповнення дохідної частини і створилась реальна загроза виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам виконавчого апарату ради та оплати комунальних послуг. Але ми спільно вирішили і це завдання, крім того певну допомогу по виділенню субвенції районному бюджету здійснили Вербківська та Троїцька сільськи ради, а нами вжиті інші кроки в напрямку забезпеченості бюджетним ресурсом, що показали ефективність та своєчасність. Це дало змогу, на відміну від майже третини районних рад в Україні, не проводити скорочення і звільнення працівників, а також не відправляти їх у вимушені відпустки без збереження заробітної плати. Таким чином показовою є динаміка зміни дохідної частини районного бюджету на 2021 рік – якщо в грудні 2020 року вона була затверджена в сумі 4,2 тис.грн., то на кінець року перевищує 1 млн.грн.
Значна увага в цей період була приділена взаємодії з Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР), що вимагало підготовку великого об’єму деталізованої аналітичної інформації та конкретних пропозицій по вирішенню проблемних питань функціонування субрегіонального рівня місцевого самоврядування в Україні, а саме районних рад. В тому числі напрацьовувались зміни до нормативно-правових актів та законодавства. Практично кожні 2 тижні з січня 2021 р. відбувались он-лайн наради УАРОР з головами районних рад України з актуальних питань. Гідно представили Павлоградський район з 21 по 23 вересня на XXI Всеукраїнській нараді-семінарі УАРОР з питань децентралізації заступник голови та керівник апарату районної ради – Петренко Л.Я. та Приходько Л.В. спільно з Межиріцьким сільським головою Монах К.В. Вважаю, що оцінкою моєї компетенції стала довіра представити спільну позицію голів районних рад України на прес-конференції за підсумками обговорення звернення голів районних рад до Президента України щодо гострих проблем децентралізації, яка відбулась 30 листопада в Києві.
Була організована постійна взаємодія з головами територіальних громад району. Я, як голова ради, ряд депутатів районної ради ставали учасниками робочих нарад і обговорень актуальних питань розвитку та наявних проблем, а також ставали організаторами та учасниками заходів в населених пунктах району. Окремо відзначу заходи до Дня Перемоги, Дня незалежності та Дня шахтаря. 20 травня відбулось урочисте освячення Храму Пресвятої Трійці в с.Новоіванівське Юр’ївської громади, меценатом побудови якого став наш колега, депутат районної ради Гудожник Л.В. Пригадується також V Ювілейний обласний фестиваль „Козацькі пісні Дніпропетровщини“, що відбувся 13 серпня в Богданівській громаді. 16 вересня на базі районної ради відбулась виїзна зустріч постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань сім’ї, молоді та спорту та координаційна рада з протидії поширенню наркоманії серед неповнолітніх у Дніпропетровській області.
Павлоградська районна рада протягом першого року роботи дійсно представляла та захищала інтереси і права виборців, особливо показовим є приклад майже одноголосного звернення депутатів районної ради до Президента України стосовно недопущення зростання тарифів на комунальні послуги та вартості природного газу для населення; а в липні місяці – прийняття звернення щодо зупинки спекуляцій на ринку електроенергії та обговорення критичної ситуації з заборгованістю ПрАТ „ДТЕК Павлоградвугілля“ по сплаті відповідних податків до бюджетів громад району, також депутати прийняли спільну позицію з питання продажу землі.
Крім того 29 листопада я особисто взяв участь в мітингу шахтарів-інвалідів і регресників проти прийняття у другому читанні законопроєкту
№ 3663 щодо об'єднання Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування України та підтримав відповідну петицію до Президента України.

Мною було організоване співробітництво та проведення спільних заходів з громадськими та ветеранськими організаціями району.
Вжито заходи щодо сприяння ефективній роботі комунальних підприємств Павлоградської районної ради, на одному з яких, враховуючи недоліки та упущення попереднього директора, було змінено керівництво, поставлені та виконуються завдання по покращенню роботи Павлоградського районного комунального підприємства „Павлоградська пересувна механізована колона“.
Окремої уваги заслуговує ефективна спільна діяльність з депутатами Дніпропетровської обласної ради, які обрані та закріплені за Павлоградським районом. Зокрема, наявність в них можливості надання допомоги на оздоровлення, лікування та придбання медикаментів дозволила направляти їм на розгляд звернення від громадян, які звертались до районної ради.
Забезпечена постійна взаємодія з засобами масової інформації та висвітлення діяльності районної ради – на телеканалі ПТРК, в газетах „Рідний край“, „ТН-Експрес“, в соціальних мережах та на місцевих інформаційних ресурсах в мережі Інтернет.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор