Версія для друку
Написати листа
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення районної ради
№ 540-39/VІ від 10.07.2014
(зміни від 30.11.2017 року
№ 260-16/VІІ)
МЕТОДИКА
розрахунку та порядок використання плати за оренду
майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад
Павлоградського району
1. Методика розрахунку та порядок використання плати за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад Павлоградського району (далі – Методика) визначає порядок розрахунку та використання плати за оренду цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого та іншого окремого індивідуально-визначеного майна, що є спільною власністю територіальних громад району (далі – комунальна власність).
2. Орендна плата є обов‘язковим фіксованим платежем, який орендар вносить орендодавцеві незалежно від наслідків господарської діяльності.
1) Розмір орендної плати визначається за даною Методикою або окремим рішенням районної ради. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.
2) Орендна плата за перший місяць оренди встановлюється договором оренди, укладеним між орендодавцем та орендарем.
3) Розмір орендної плати змінюється орендодавцем в односторонньому порядку протягом терміну дії договору оренди, у разі зміни методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України та рішеннями районної ради.
3. До плати за оренду не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які орендарю зобов’язується надавати орендодавець відповідно до укладених угод, а також плата за комунальні послуги та землю.
4. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.
У разі, коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
5. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси, визначається за формулою:
Опл = Вз х Сор.ц.,
де:
Опл – розмір річної орендної плати, грн.;
Вз – вартість необоротних основних засобів (без незавершеного будівництва) за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, грн.; Сор.ц. – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, визначена згідно з додатком 1 до Методики.
6. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого) встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна, а у разі коли орендарем є суб’єкт малого підприємництва – не менш як 7 відсотків вартості орендованого майна. Орендодавець може здійснювати незалежну оцінку майна, що передається в оренду.
7. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 8 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:
Опл = Вп х Сор,
де:
Вп – вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн..;
Сор – орендна ставка, визначена згідно з додатком 2 до Методики.
Незалежна оцінка вартості об’єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дня її проведення, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки. Її термін може бути продовжено до 1 року. Рецензування звітів про незалежну оцінку об'єктів оренди здійснюється у випадках та порядку передбачених чинним законодавством.
Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості його приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:
Вп = Вб : Пб х Пп,
де:
Вп – вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.;
Вб – вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена шляхом про-ведення незалежної оцінки, грн.; Пп – площа орендованого приміщення, кв.м;
Пб – площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), кв.м.
8. Розмір орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) та індивідуально-визначеного майна підприємствами, установами, закладами та організаціями, що практично повністю фінансуються з районного бюджету, а також Павлоградською райдержадміністрацією та її структурними підрозділами, становить одну гривню на рік.
Розмір орендної плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) та індивідуально-визначеного майна підприємствами, установами, закладами та організаціями, що фінансуються з інших місцевих та державного бюджетів, організацій соціального спрямування становить одну гривню за один квадратний метр площі орендованих приміщень, за рік оренди, при умові обов’язкового проведення орендарем робіт по постійному підтриманню у належному стані орендованого майна.
Передача майна в суборенду підприємствами, установами, закладами та організаціями, що фінансуються з районного бюджету або з інших місцевих чи державного бюджетів забороняється.
9. Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території, розподіляють-ся між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної площі.
10. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладання договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:
Опл.міс. = Опл х Іп.р. х Ім
де:
Опл – річна орендна плата , визначена за цією Методикою, грн..;
Іп.р. – ін-декс інфляції за період з початку поточного року (у разі оренди нерухомого майна – з дати проведення незалежної оцінки) до дати укладання договору оре-нди або перегляду розміру орендної плати,
Ім. – індекс інфляції за перший місяць оренди.
11. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
12. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.
У договорі оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємсва рекомендується встановлювати, що сплата орендних платежів має проводитися щоквартально в 5-денний термін від дати, встановленої для подання квартальних бухгалтерських звітів (балансів), а за IV квартал – в 10-денний термін від дати, встановленої для подання річного бухгалтерського звіту (балансу).
13. Платіжні документи на перерахування до бюджету або орендодавцеві орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.
14. Суми орендної плати, зайво перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.
15. Орендна плата зараховується: в бюджетних установах або організаціях та комунальних підприємствах – 99,9 відсотка – підприємству, установі, організації, на балансі якої перебуває це майно, 0,1 відсотка до районного бюджету;
16. Звільнення від сплати орендної плати та надання пільг з орендної плати до районного бюджету проводиться на підставі рішення Павлоградської районної ради.
17. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурні підрозділи нараховує та залишає у своєму розпорядженні орендар.
Амортизаційні відрахування використовуються виключно на відновлення орендованих основних фондів.
18. Орендарі, які здійснюють за згодою орендодавця реконструкцію або капітальний ремонт орендованого майна, визначеного технічною документацією на такі роботи, сплачують орендну плату в розмірі, встановленому згідно умов договору оренди.
19. У разі суборенди приміщення у будівлі, що входить до складу цілісного майнового комплексу, орендна плата за таке приміщення визначається з урахуванням частки вартості такого приміщення у загальній вартості відповідної будівлі та частки вартості зазначеної будівлі у загальній вартості орендованих основних засобів цілісного майнового комплексу.
20. Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально-визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.
21. Плата за суборенду майна у частині, що не перевищує орендної плати за майно, що передається в суборенду, сплачується орендарю, який передає в суборенду орендоване ним майно.
Різниця між нарахованою платою за перший місяць суборенди та тією її частиною, що отримує орендар, погоджується з орендодавцем і перераховується орендарем до районного бюджету.
Різниця між нарахованою платою за кожний наступний місяць суборенди і тією її частиною, що отримує орендар, визначається шляхом коригування різниці за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
Контроль за перерахуванням зазначеної різниці до районного бюджету здійснюється орендодавцем.
22. Порядок розрахунку розміру орендної плати у разі передачі в оренду окремого індивідуально визначеного майна встановлюється договором.
1) У разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна), розмір річної орендної плати встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки.
2) Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою :
Опл
Опл. місячна = Іп.р. Ім. ,
де:
Опл. місячна - орендна плата за перший місяць оренди, грн.;
Опл - річна орендна плата, грн.;
Іп.р. - індекс інфляції з дати проведення незалежної оцінки до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;
Ім. - індекс інфляції за перший місяць оренди, який встановлюється Держкомстатом України.
23. Плата за розміщення обладнання стільникового, супутникового та інших видів зв'язку, об'єктів реклами, банкоматів, торгівельних автоматів, що відпускають продовольчі товари встановлюється за домовленістю сторін.
Додатки до методики.rar
Версія для друку
Написати листа
|