www.pavl.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 9 січня 2025 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Павлоградський район >> Нормативно-правові акти Павлоградської районної ради
ПОЛОЖЕННЯпро порядок призначення на посаду і звільнення з посади керівників комунальних підприємств, закладів та установ, що є у спільній власності територіальних громад району, та укладення з ними контрактів
Версія для друку Написати листа

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення районної ради
№ 45-3/VІІ від 26.02.2016

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок призначення на посаду і звільнення з посади
керівників комунальних підприємств, закладів та установ,
що є у спільній власності територіальних громад району,
та укладення з ними контрактів

1. Загальні положення

1. Це Положення визначає основні вимоги при прийнятті (найманні) районною радою (далі – Орган управління майном) на роботу або в інших випадках, передбачених чинним законодавством, керівників підприємств, закладів та установ – об’єктів спільної власності територіальних громад Павлоградського району.
2. Положення про порядок призначення на посаду і звільнення з посади керівників комунальних підприємств, закладів та установ, що є у спільній власності територіальних громад району, та укладення з ними контрактів (далі – Положення) розроблено у відповідності до Конституції України, ст.ст. 65, 78 Господарського кодексу України, Кодексу законів про працю України, ст.ст. 43, 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, Закону України від 28 січня 2016 року № 955-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури“, враховуючи постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 року № 203 „Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності“, від 02 серпня 1995 року № 597 „Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності“, від 16 жовтня 2014 року № 642 „Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я“, від 19 травня 1999 року № 859 „Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств“, з метою вдосконалення порядку призначення, звільнення керівників підприємств, закладів та установ, що є у спільній власності територіальних громад, приведення трудових відносин з керівниками у відповідність з вимогами чинного законодавства.
3. Дія цього Положення поширюється на керівників комунальних підприємств, закладів та установ, що є у спільній власності територіальних громад Павлоградського району (далі – Керівник).


4. Положення визначає процедуру:
призначення на посаду на умовах контракту та звільнення з посади керівників комунальних підприємств, закладів та установ;
укладення і розірвання контрактів з керівниками комунальних підприємств, закладів та установ.

2. Порядок призначення на посаду та укладення контракту з Керівником

1. Керівник призначається на посаду і звільняється з посади за рішенням ради, прийнятим на її пленарному засіданні. Пропозицію на сесію з цього питання вносить голова районної ради за погодженням з відповідною постійною комісією районної ради.
2. Подання щодо кандидатури Керівника голові районної ради можуть вносити керівники галузевих управлінь, відділів райдержадміністрації, голови сільських рад, на території яких розташовані об’єкти спільної власності територіальних громад району, трудові колективи.
Кандидат на посаду Керівника повинен відповідати освітньо-кваліфікаційним вимогам, які передбачені законодавством України та Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників для тієї чи іншої галузі.
3. Для підготовки проекту рішення ради з питань призначення Керівника до районної ради подаються такі документи:
клопотання;
заява кандидата на посаду Керівника;
характеристика;
особовий листок з обліку кадрів;
дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
автобіографія;
копія паспорта, ідентифікаційного номеру;
копія диплома про освіту;
копія трудової книжки;
обґрунтування матеріального забезпечення Керівника згідно з чинним законодавством у відповідній галузі.
4. Після подання документів кандидат на посаду Керівника проходить співбесіду у голови районної ради або його заступника.
5. Документи, зазначені у п. 2.3. Положення, передаються на розгляд постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та управління спільною власністю територіальних громад (далі – постійна комісія), яка заслуховує на своєму засіданні претендентів на посаду Керівника та надає висновки щодо призначення кандидата на посаду на умовах контракту або обґрунтовану відмову у призначенні.
6. На підставі поданих документів та висновків і рекомендацій постійної комісії сесія ради приймає рішення.
7. У разі відхилення радою кандидатури Керівника, ця кандидатура може бути повторно внесена на розгляд сесії районної ради з дотриманням вимог цього Положення. У разі повторного відхилення кандидатури Керівника готуються документи на іншу особу. Одна кандидатура не може бути внесена на розгляд сесії ради більше двох разів поспіль.
8. За дорученням районної ради контракт з Керівником укладає голова районної ради як представник Органу управління майном. Контракт укладається на термін від 1 до 5 років.
9. Контракт з Керівником укладається на основі типової форми контракту (додатки 1, 2, 3 до Положення) в письмовій формі протягом 10 робочих днів від дати прийняття районною радою рішення про призначення Керівника. Контракт укладається в двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один – для Органу управління майном, другий – для Керівника.
10. Контракт набуває чинності з моменту його підписання сторонами, якщо інше не передбачено контрактом, і може бути змінений тільки за письмовою згодою сторін шляхом укладання додаткової угоди.
11. При укладенні контракту з Керівником за угодою сторін може бути обумовлений строк випробовування з метою перевірки його відповідності займаній посаді, крім випадків, коли випробовування відповідно до законодавства не встановлюється. Умова випробовування та його строк повинні бути зазначені в рішенні ради про призначення особи на посаду Керівника.
12. До призначення Керівника або в разі його відсутності у зв’язку з достроковим розірванням контракту (звільненням) голова районної ради має право своїм розпорядженням покладати на іншу особу виконання обов’язків Керівника згідно з чинним законодавством про працю до прийняття радою рішення про призначення Керівника.
Призначення виконуючого обов’язки Керівника здійснюється на підставі отриманих районною радою документів, зазначених у п. 2.3. Положення. З особою, що буде виконувати обов’язки Керівника, укладається строковий трудовий договір терміном до трьох місяців.
13. Після прийняття радою рішення про призначення Керівника постійна комісія передає копію рішення разом із документами, зазначеними у п. 2.3. Положення, до відділу з питань кадрової роботи виконавчого апарату районної ради для укладення контракту і формування особової справи Керівника із дотриманням вимог Закону України „Про захист персональних даних“.
Проект контракту готують заступник голови районної ради, радник голови районної ради з юридичних питань та відділ з питань кадрової роботи виконавчого апарату районної ради.
14. У контракті передбачається строк його дії, вимоги до збереження майна спільної власності територіальних громад, права, обов’язки та відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці (виконання робіт), умови розірвання контракту, соціально-побутові та інші умови, необхідні для виконання прийнятих на себе Керівником зобов’язань, з урахуванням галузевих особливостей та фінансового стану комунального підприємства, установи, закладу.
15. У контракті обов’язково закріплюються наступні умови:
виконання комунальним підприємством, установою, закладом зобов’язань зі сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів до бюджетів та своєчасності виплати заробітної плати працівникам чи дотримання погодженого графіка погашення відповідної заборгованості.
16. Оплата праці та матеріальне забезпечення Керівника комунального підприємства, установи, закладу визначаються у контракті та повинні встановлюватися у відповідності до чинного законодавства України та у прямій залежності від результатів виробничо-господарської діяльності та виконання основних завдань і функцій підприємства, установи, закладу.
У статутах комунальних підприємств, установ та закладів, які затверджуються Органом управління майном, передбачаються умови оплати праці та матеріального забезпечення Керівника за рахунок коштів, що спрямовуються на оплату праці.
17. У контракті можуть бути визначені умови підвищення або зниження обумовленого розміру оплати праці, встановлених надбавок, премій, винагород за підсумками роботи.
18. Тривалість відпустки Керівника не може бути меншою, ніж передбачено чинним законодавством України.
19. При укладенні контракту сторони можуть передбачати додаткові пільги, не встановлені чинним законодавством. Додаткові пільги надаються за рахунок коштів підприємства (виплата додаткової винагороди, надання матеріальної допомоги до щорічної відпустки тощо).
20. Голова районної ради своїм розпорядженням має право вносити зміни до контракту за відповідним обґрунтованим поданням Керівника або пропозицією сторін, визначених у п. 2.2. Порядку.
21. За два місяці до закінчення терміну дії контракту він може бути за угодою сторін продовжений або укладений на новий чи інший термін в установленому Законом порядку та за поданням відповідних органів, зазначених у пункті 2 Розділу 2 Положення. Також може розглядатися пропозиція щодо іншої кандидатури на посаду Керівника.
22. За відсутності згоди Органу управління майном чи Керівника на продовження контракту по закінченню строку його дії трудовий договір вважається припиненим.
У разі відмови районної ради укласти контракт з Керівником трудовий договір з ним розривається на підставі частини першої ст. 40 КЗпП України.
У разі відмови Керівника укласти контракт трудовий договір з ним припиняється на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП України.
23. Постійна комісія районної ради здійснює контроль за виконанням Керівником положень укладеного контракту.
24. Керівник звітує на засіданні постійної комісії районної ради або на пленарному засіданні ради про виконання функціональних обов’язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективність використання майна не рідше одного разу на рік.

3. Порядок звільнення з посади та розірвання контракту з Керівником

1. Звільнення з посади Керівника здійснюється за рішенням районної ради:
з ініціативи Керівника;
з ініціативи голови районної ради;
з ініціативи депутатів ради;
за рішенням суду;
у зв’язку із закінченням терміну дії контракту;
з інших підстав, передбачених контрактом;
з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.
2. Питання щодо звільнення Керівника з посади попередньо розглядається постійною комісією районної ради. На засідання постійної комісії запрошується Керівник, який надає пояснення, інші зацікавлені особи.
3. Голова районної ради, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії, вносить питання про звільнення Керівника на розгляд пленарного засідання ради.
У міжсесійний період голова районної ради має право своїм розпорядженням звільнити Керівника (крім випадків, коли таке звільнення ініційоване радою).
4. При розірванні контракту з підстав, зазначених у ньому, але не передбачених чинним законодавством України, звільнення з посади проводиться згідно з п. 8 ст. 36 КЗпП України, про що робиться відповідний запис у трудовій книжці Керівника.
5. Звільнення з посади Керівника здійснюється з підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, а також з підстав, передбачених контрактом та іншими законодавчими актами та у терміни, визначені трудовим законодавством України.
6. Для підготовки рішення ради про звільнення з посади Керівника за його ініціативою, надається письмова заява Керівника.
7. Одночасно з підготовкою проекту рішення про звільнення Керівника постійна комісія районної ради готує проект рішення про призначення виконуючого обов’язки Керівника до прийняття рішення ради про призначення Керівника на посаду.
У міжсесійний період відповідні розпорядження готує відділ з питань кадрової роботи виконавчого апарату районної ради.
8. Після прийняття рішення районної ради або розпорядження голови районної ради про звільнення Керівника копія відповідного акту передається Керівнику для належного оформлення трудової книжки та інших документів звільненого Керівника.
9. При вирішенні питань, не визначених цим Порядком та Контрактом, застосовуються норми чинного законодавства України.

4. Особливості укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств, закладів та установ, що є у спільній власності територіальних громад району, за галузями

1. Сфера застосування контракту визначається законами України (частина третя ст. 21 КЗпП України).
2. Призначення, звільнення та укладення контрактів з керівниками комунальних підприємств, які здійснюють господарську діяльність, здійснюється у відповідності до ст.ст. 65, 78 Господарського кодексу України.
При укладенні контрактів з керівниками комунальних підприємств застосовуються норми цього Положення та постанов Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 року № 203 „Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності“ та від 02 серпня 1995 року № 597 „Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності“.
Типова форма контракту з керівниками комунальних підприємств, що є у спільній власності територіальних громад Павлоградського району, додається (додаток 1 до Положення).
3. Призначення, звільнення та укладення контрактів з керівниками комунальних закладів охорони здоров’я здійснюється у відповідності до Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров’я“ та постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 642 „Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я“.
Типова форма контракту з керівниками комунальних закладів охорони здоров’я, що є у спільній власності територіальних громад Павлоградського району, додається (додаток 2 до Положення).
4. Призначення, звільнення та укладення контрактів з керівниками комунальних закладів культури здійснюється у відповідності до Закону України „Про культуру“, із змінами, згідно з Законом України від 28 січня 2016 року № 955-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури“.
Типова форма контракту з керівниками комунальних закладів культури, що є у спільній власності територіальних громад Павлоградського району, додається (додаток 3 до Положення).
5. Призначення, звільнення керівників комунальних закладів та установ освіти здійснюється у відповідності до законів України „Про освіту“, „Про дошкільну освіту“, „Про загальну середню освіту“, „Про позашкільну освіту“ з урахуванням вимог пункту 20 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Контракти, укладені до набрання чинності цього Положення, діють до закінчення термінів, на які вони укладені.
2. На підставі цього Положення особи, визначені в п. 2.2. Положення, можуть пропонувати внесення змін до раніше укладених контрактів.
3. Всі розпорядження голови районної ради щодо трудових відносин з Керівниками, прийняті в міжсесійний період, підлягають обов’язковому затвердженню на сесії районної ради.
4. До Керівника можуть застосовуватись дисциплінарні стягнення та заохочення у відповідності до діючого трудового законодавства та укладеного контракту.
5. Зберігання та ведення трудових книжок Керівників регулюється Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці України, Мін’юсту України, Мінсоцзахисту від 29 липня 1993 року № 58, та постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 року № 301 „Про трудові книжки працівників“.
Записи до трудових книжок Керівників про призначення, звільнення тощо здійснюються відповідальною особою комунального підприємства, установи, закладу на підставі рішення районної ради.

В.о. голови районної ради Л. ПЕТРЕНКО

Контракт з КП.docКонтракт з КП.docКонтракт охорона здоров'я.docКонтракт охорона здоров'я.docКонтракт КЗ культури.docКонтракт КЗ культури.doc
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор